Full Site Editing

Udostępnij

Co to jest full site editing?

Czyli FSE – inaczej pełna edycja witryny – to zestaw nowych funkcji WordPress, które pomagają nam edytować wszystkie części naszej strony przy użyciu bloków. Dotyczy to nie tylko treści, ale także nagłówków, stopek i innych elementów witryny. Pomyśl o każdej części witryny jako o oddzielnym bloku.

Edytor strony

Używa się tzw. edytora witryny, aby tworzyć strony, szablony, menu, wzorce i części szablonów i zarządzać nimi. Możesz zaktualizować każdą stronę, np.: 404, archiwa, strony wyników wyszukiwania itd..

Globalne style obejmujące całą witrynę

Można zmienić kolory witryny i zaktualizować ustawienia typografii, takie jak rodzina czcionek i rozmiar czcionki – wszystko na pasku bocznym Style w Edytorze witryny. Można wybrać domyślne kolory bloków i utworzyć niestandardowe palety kolorów. Od wersji WordPress 6.2 można także dodać niestandardowy CSS do swojej witryny.

Bloki motywu

W przypadku motywów blokowych używane są bloki i wzory bloków do tworzenia całych stron i witryn internetowych.
Wszystko, co widzisz na stronie, jest blokiem. Możesz dostosować swoje strony za pomocą nowych bloków witryny, w tym tytuł witryny, logo, nawigację, tytuł postu, formularza komentarza, wyróżnionego obrazu, daty, kategorie i tagi

GREENSHIFT

To zarówno builder – działający całkowicie na blokach Gutenberg – oraz wtyczki. Razem stanowią bardzo przydatne narzędzie do budowy stron.
Pełna obsługa edycji witryny czyli można dostosować wszystko i bezpośrednio na stronie, bez znajomości kodowania.

Podsumowując

Full site editing to nowy trend w budowaniu stron, bez zewnętrznych builderów typu elementor czy divi. To kontrola nad każdym elementem projektowanej strony, dowolność rozwiązań i wszechstronność. Jednakże czasami lepszym rozwiązaniem będzie coś pośredniego, jak np. gotowe templatki ale współpracujące z blokami gutenberga. Tu niezawodnie sprawdzą się motywy typu Kadence czy Blocksy itp.
Moi klienci w cenie usługi stworzenia strony otrzymują cały zestaw płatnych wtyczek greenshift w opcji lifetime, co sprawia, że ich strony są dynamiczne i nowoczesne a także, co ważne – łatwe w samodzielnym zarządzaniu stroną.
Więcej
Strony w technologii full site editing

Pełna edycja witryny, przy użyciu GreenShiftwyjątkowy motyw oraz zestaw pluginów
do budowy stron w oparciu o bloki gutenberg.

W pełni konfigurowalny kreator stron

Dodaj do swoich stron wszystko, co chcesz, bez ograniczeń i bez kompromisów. Zapisz do ponownego użycia i użyj w dowolnym kreatorze stron. Dodaj animacje i efekty.